Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Color LaserJet Pro MFP M479dw

Download Pdf
28990.00 ден.
€ 472.53

Сериски број: W1A77A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 27/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - црн - 7.500 копии, колорните за по 6.000 копии
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 750 до 4000 страни, макс 50.000
 Меморија 512 MB NAND Flash
 Процесор 1200MHz
 Екран 10.9 см осетлив на допир, ЛЦД колор
 Потрошен матријал HP 415A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 29 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Scan to email with LDAP email address lookup; Scan to network folder; Scan to USB; Scan to Microsoft SharePoint®; Scan to computer with software; Fax archive to network folder; Fax archive to email; Fax to computer; Enable/disable fax; Quick Sets
 Резолуција на копирање 1200 х 1200 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, ADF
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi - 30 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа, дополнителна фиока за 50 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 150 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски дуплекс
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 1 Host USB; 1 built-in 10/100/1000 Base-TX network port , 1 Wireless 802.11b/g/n/2.4/5 GHz Wi-Fi radio
 Останати можности HP ePrint, Wireless direct printing, Apple AirPrint™, Business Applications
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 200 gr/m2
 Димензии на производот 426 x 652 x 414 mm
 Тежина на производот 23,4 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни , струен кабел, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

139990.00 ден./€ 2281.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.