Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw

Download Pdf
30990.00 ден.
€ 505.13

Сериски број: W1A80A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 27/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - црн - 7.500 копии, колорните за по 6.000 копии
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 750 до 4000 страни, макс 50.000
 Меморија 512 MB NAND Flash
 Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Екран 10.9 см осетлив на допир, ЛЦД колор
 Потрошен матријал HP 415A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 29 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Scan to email with LDAP email address lookup; Scan to network folder; Scan to USB; Scan to Microsoft SharePoint®; Scan to computer with software; Fax archive to network folder; Fax archive to email; Fax to computer; Enable/disable fax; Quick Sets
 Резолуција на копирање 1200 х 1200 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, ADF.  Duplex ADF scanning
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi - 30 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа, дополнителна фиока за 50 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 150 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски дуплекс
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 1 Host USB; 1 built-in 10/100/1000 Base-TX network port , 1 Wireless 802.11b/g/n/2.4/5 GHz Wi-Fi radio
 Останати можности HP ePrint, Wireless direct printing, Apple AirPrint™, Business Applications
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 200 gr/m2
 Димензии на производот 426 x 652 x 414 mm
 Тежина на производот 23,4 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни , струен кабел, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

139990.00 ден./€ 2281.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.