Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP OfficeJet Pro 9010 All-in-One Printer

Download Pdf
8990.00 ден.
€ 146.18

Сериски број: 3UK83A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 32/А4 стр/мин ц/б, 32 стр. мин колор
 Технологија на печатење Инкџет (колор)
 Број на бои 4 (black, cyan, magenta, yellow), опционално XL кертриџи 
Капацитет на XL кертриџите:
Црна (2.000 стр), Магента (1.600 стр), Жолта (1.600 стр), Циан (1.600 стр.)
 Максимална резолуција на печатење до 1200 dpi, до 4800x1200 dpi  за колор
 Предвиден број на страници месечно 1500 страни за печатење (макс. 25.000), 600 страни за скенирање
 Дисплеј 67 мм, осетлив на допир
 Меморија 512MB
 Оперативни системи  - Windows 10, 8.1, 8, 7,Windows Server 2008 R2 64-bit, Windows Server 2008 R2 64-bit (SP1), Windows Server 2012 64-bit, Windows Server 2012 R2 64-bit, Windows Server 2016 Windows XP and Windows Vista not supported; - OS X v10.11 El Capitan; macOS Sierra v10.12 (previously OS X); macOS High Sierra v10.13;
 Скенирање и копирање
 Брзина на скенирање до 8 стр/мин ц/б , до 8 стр/мин колор / копирање до 21 страна/мин.
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на скениране 1200dpi - 1200dpi 
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија до 35 стр., дуплексscan to email
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi ...24-bit
 Максимална големина на скен 355 mm x 215 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250
 Печатење без маргини да (макс 220 x 355 mm)
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) да, автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 USB 2.0; 1 Host USB (print from JPEG,TIFF,DPOF 1.1, Exif 2.3, PNG); 1 Ethernet; 1 Wireless 802.11b/g/n; 2 RJ-11 modem ports
 Опционални приклучоци види PDF
 Важни додатоци HP ePrint, Apple AirPrint
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија од 60 до 280 гр
 Димензии на производот 439 x 342 x 278 mm
 Тежина на производот 11,2 кг
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 2х принт глави , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, усб кабел 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

41990.00 ден./€ 682.76
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

89990.00 ден./€ 1463.25
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5790.00 ден./€ 94.15
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.