Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP LaserJet Enterprise MFP M631dn

89990.00 ден.
€ 1466.83

Сериски број: J8J63A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 52/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 5.000 до 30.000 страни, макс 300.000
 Дисплеј 8" (20,3cm) Color Graphic Display , осетлив на допир
 Процесор 1.2GHz 
 Меморија 2GB total (1.5GB Printer, 512MB Scanner)
 Потрошен материјал HP 37X (25.000 страни), опција HP 37Y (41.000 страни)
 Оперативни системи Android, Linux Boss (5.0), Linux Debian (7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.8, 7.9, 8.0, 8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6), Linux Fedora (22, 23, 24), Linux Mint (17, 17.1, 17.2, 17.3, 18), Linux Red Hat Enterprise (6.0, 7.0), Linux SUSE (13.2, 42.1), Linux Ubuntu (12.04, 14.04, 15.10, 16.04, 16.10), OS macOS 10.12 Sierra, OS X 10.10 Yosemite, OS X 10.11 El Capitan, UNIX, Windows 10 all 32- & 64-bit editions (excluding RT OS for Tablets), Windows 7 all 32- & 64-bit editions, Windows 8/8.1 all 32- & 64-bit editions (excluding RT OS for Tablets), Windows Vista all 32bit editions (Home Basic, Premium, Professional), Windows XP SP3 32-bit editions (XP Home, XP Pro)
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 52 стр/мин ц/б
 Зголемување-намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 х 600 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, ADF, Автоматско двострано скенирање
 Оптичка резолуција на скенирање до 600 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен 216 mm x 356 mm; ADF 215,9 mm x 863,6 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 550 листа, 1 x 100 листа мултифунционална фиока
 Излезна фиока за хартија 1 x 500 листа
 АДФ 1 x 150 листа
 Поддржани формати A4, A5, A6, RA4, B5 (JIS), B6 (JIS), 10 x 15 cm, Oficio (216 x 340 mm), 16K, envelopes (C5, B5, C6, DL ISO), Postcard (JIS single and double)
 Двострано печатење (дуплекс) Автоматско двострано печатење
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 x Hi-Speed USB 2.0, 2 x Host USB (1 walk-up and 1 external accessible), 1 x Gigabit Ethernet 10/100/1000T network, 1 x Hardware Integration Pocket
 Мобилити печатење HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™-certified; Google Cloud Print 2.0
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 199 gr/m2
 Димензии на производот 512 x 558 x 640 mm; maximum (1030 x 808 x 865 mm (right side jam access door open, left side cartridge door open, all feeders open and extended, ADF open)
 Тежина на производот 33,2 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен за 11.000 страни , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел
 Гаранција 12 месеци

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5690.00 ден./€ 92.75
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

12490.00 ден./€ 203.59
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.