Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

SSD OSCOO 960GB

6990.00 ден.
€ 113.66

Сериски број: SSD960

Количина: пар.

Бренд: OSCOO

Категорија: Додатоци

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Спецификација
 Form factor  2.5"
 Interface  SATA 22 pin
 SATA  SATA 3.0 (6GB/s) with backwards compatibility to SATA 2.0 (3GB/s)
 Capacity  960GB
 Operating voltage  DC 5V +/- 5%
 Flash type  3D TLC
 Sequential Read (*max)  Up to 560MB/s
 Sequential Write (*max)  Up to 500MB/s
 Max Random 4K Read  70600 IOPS
 Max Random 4K Write  74400 IOPS
 Power consumption  1.8W
 Operating tempretaure  ~ 0o - 70oC
 Dimensions  100.4 x 70 x 7 mm
Гаранција
 Гаранција  36 месеци

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

SSD KingSpec 480GB

3990.00 ден./€ 64.88
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

Компатибилен адаптер Acer, A...

1000.00 ден./€ 16.26
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP 15.6" Signature Topload C...

1599.00 ден./€ 26
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.