Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet MFP M236sdw

Download Pdf
11990.00 ден.
€ 195.44

Сериски број: 9YG09A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 29/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Процесор, меморија  500MHz, 64MB
 Макс. резолуција на печатење  до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно  од 200 до 2000 страни, макс 20.000 копии
 Оперативни системи  Windows 11; Windows 10; Windows 8; Windows 8.1; Windows 7; macOS 10.14 Mojave; macOS 10.15 Catalina; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Monterey; Linux
 Потрошен материјал  HP 136A Original TonerHP 136A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 29 стр/мин ц/б
 Зголемување - намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање  600 х 600 dpi / 1200 х 1200
 Тип на скенер  Flatbat, ADF (Еднострано копирање, скенирање)
 Оптичка резолуција на скенирање  до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен  216 x 297 mm (216 x 356 mm ADF)
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија  1 х 100 листа
 Поддржани формати  A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс)  да
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  1 Hi-Speed USB 2.0; 1 Fast Ethernet 10/100Base-TX; 1 Dual-band (2.4/5.0GHz) Wireless 802.11b/g/n with Bluetooth® Low Energy
 Опционални приклучоци  Apple AirPrint™; HP Smart App; Mopria™ Certified; Wi-Fi® Direct Printing
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија  60- 163 gr/m2
 Димензии на производот  418 x 467 x 452 mm
 Тежина на производот  9,5 kg
 Содржина на пакувањето:  Принтер, 1х црн тонер стартен 700 стани, струен кабел, флаер за инсталација, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise Flow ...

259990.00 ден./€ 4237.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.