Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP DesignJet T630 36-in Printer (5HB11A)

Download Pdf
89990.00 ден.
€ 1466.83

Сериски број: 5HB11A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 30 секунди за А1 формат; 76 х А1 за еден час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 4 одделни кертриџи за секоја боја (cyan, magenta, yellow) и пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење до 2400 x 1200 dpi 
 Големина на капка 5,5 pl (C, M, Y), 12 pl (Bk)
 Меморија 1GB
 Постоље вклучено со овој модел
 Капацитет на кертриџи: 80 ml за црн кертриџ, 29 ml за колор кертриџи
Информација за хартија
 Дебелина за хартија 60 до 280 gr/m2
 Печатење без маргини 5 х 5 х 5 х 5 mm
 Поддржани формати Roll size: 279 до 914 mm; Sheet size max: 914 х 1897 mm
 Ширина на печатење 914 mm
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Fast Ethernet (1000Base-T), Hi Speed USB 2.0; Wi-Fi 802.11
 Опционални приклучоци Direct print from mobile Apps Android and Chrome OS, HP Smart App from iOS
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 0,3 mm
 Димензии на производот со постоље 1317 х 605 x 932 mm
 Тежина на производот 34.7 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, принт глава, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел - Инсталација и испорака е вклучена

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T230 24-in Prin...

45990.00 ден./€ 749.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet M111a Printer

4990.00 ден./€ 81.34
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T650 36-in Prin...

115990.00 ден./€ 1890.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.