Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet Pro MFP M227fdw

14590.00 ден.
€ 237.82

Сериски број: G3Q75A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 28/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 250 до 2.500 страни, макс 30.000
 Меморија 256МB
 Потрошен материјал CF230XHP30A; HP232
 Оперативни системи Windows 10, 8.1, 8, 7: 32-bit or 64-bit, MacOS X v10.12, 10.11, 10.10
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 28 стр/мин ц/б
 Зголемување - намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 х 600 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, ADF (автоматски додавач на хартија за 35 стр)
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi
 Максимална големина на скен 297 mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа; 1 x 10 листа
 Излезна фиока за хартија до 150 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 Hi-Speed USB 2.0; 1 Hi-Speed USB 2.0 (host); 1 Ethernet 10/100Base-TX; 1 phone line (in); 1 phone line (out); Wireless; NFC
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2
 Димензии на производот 403 x 407 x 311 mm
 Тежина на производот со кутија (13.2kg ), надвор од кутија (9.4 кг) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен, струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

6490.00 ден./€ 105.79
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

17890.00 ден./€ 291.61
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.