Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Laser MFP 137fnw

10990.00 ден.
€ 179.14

Сериски број: 4ZB84A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 20/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black)
 Макс. резолуција на печатење до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 100 до 2.000 страни, макс 10.000 копии (капацитет на тонер 1.000 стр.)
 Меморија 128MB
 Процесор 600MHz
 Оперативни системи Windows® 7 (32/64-bit), 2008 Server R2, 8 (32/64-bit), 8.1 (32/64 bit), 10 (32/64-bit), 2012 Server, 2016 Server; macOS v10.14 Mojave, macOS v10.13 High Sierra, macOS v10.12 Sierra, OS X v10.11 El Capitan 
 Потрошен материјал  HP 106A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 20 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање 600 х 600 dpi
 Тип на скенер Flatbed, ADF 40 pages
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен 216 x 297 mm Flatbed; 216 x 356 mm ADF
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) не
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 10/100Base-Tx Ethernet network port; RJ-11 Telephone port, Wi-Fi 802.11b/g/n
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2
 Димензии на производот 422 x 424 x 308 mm
 Тежина на производот 8,5 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер (500 страни) стартен, струен кабел, флаер за инсталација, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

169990.00 ден./€ 2770.82
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

79990.00 ден./€ 1303.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise MFP M...

139990.00 ден./€ 2281.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.