Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet Pro MFP M428fdw

25490.00 ден.
€ 415.48

Сериски број: W1A30A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 38/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black) - тонер за 3.000 страни, опционално 10.000 страни
 Макс. резолуција на печатење до 1200 х 1200 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 750 до 4000 страни, макс 80.000
 Меморија  512MB
 Екран 2.7" (6,8 cm) touchscreen CGD (Color Graphic Display)
 Процесор 1200MHz
 Потрошен материјал HP CF259X OriginalHP 59A Compatible Toner
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 38 стр/мин
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање 600 х 600 dpi
 Тип на скенер Flatbat ADF до 50 стр. , Duplex ADF scanning
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 х 1200 dpi
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm (356mm x 216mm ADF)
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа (дополнителна фиока 550 листа)
 Излезна фиока за хартија до 150 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 x Hi-Speed USB 2.0 port, 1 x Front USB port, 1 x Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000BASE-T network, 802.11b/g/n/2.4/5 GHZ Wi-Fi radio
 Мобилити печатење Apple AirPrint™, Google Cloud Print™, HP ePrint, HP Smart App, Mobile Apps, Mopria™ Certified, Roam capable for easy printing, Wi-Fi® Direct Printing
 Оперативни системи Windows Client OS (32/64-bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 175 gr/m2
 Димензии на производот 420 x 390 x 323 mm
 Тежина на производот 12,6 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен (3.000 страни) , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, USB кабел
 Гаранција 12 месеци + 24 месеци (подарок)
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

78990.00 ден./€ 1287.53
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP 4103fdw

25990.00 ден./€ 423.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден./€ 317.69
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.