Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP Color LaserJet Pro MFP M283fdw

25990.00 ден.
€ 423.63

Сериски број: 7KW75A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 21/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - HP207A Compatible
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 150 до 2500 страни, макс 40.000
 Меморија 256MB NAND Flash
 Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Екран 6.8 см осетлив на допир, ЛЦД колор
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 21 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Scan to email; Scan to folder; Scan to USB drive
 Резолуција на копирање 600 x 600
 Тип на скенер Flatbed, ADF
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi (Flatbed)
 Максимална големина на скен 215.9 x 355.6 mm (ADF)
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) автоматски
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; Built-in Fast Ethernet 10/100/1000 Base-TX network port, 802.11n 2.4/5GHz wireless; Front Host USB
 Останати можности HP ePrint; Apple AirPrint™; Mopria™-certified; Wireless Direct Printing; Mobile Apps
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 160 gr/m2
 Димензии на производот 424 x 475 x 338 mm
 Тежина на производот 18,7 kg
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни (црн за 1350 страни, колори за 700 страни) , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Enterprise M528f

78990.00 ден./€ 1287.53
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP 4103fdw

25990.00 ден./€ 423.63
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

19490.00 ден./€ 317.69
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.