Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP EliteBook 840 Aero G8 (3G2J8EA)

74990.00 ден.
€ 1222.33

Сериски број: 3G2J8EA_I

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Лаптопи

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
Спецификација
 Процесор  Intel® Core™ i7-1165G7 (upto 4.7GHz Intel® Turbo Boost, 12MB L3cache, 4 cores)
 RAM Меморија  16GB DDR4 3200 (2x8GB, 2xSODIMM) 
 Графичка картица  Intel® Iris® Xᵉ Graphics
 Видео меморија  /
 Хард диск  512GB PCIe® NVMe™ SSD
 Мултимедија драјв  /
 Монитор  14" FHD (1920 x 1080), IPS, anti-glare, 400 nits, 72% NTSC
 Мрежна карта  /
 Безжични уреди  Intel® AX201 Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth® 5 combo, non-vPro®
 Тастатура  HP Premium Keyboard – spill-resistant, backlit keyboard
 Надворешни портови  2 Thunderbolt™ 4 with USB4 Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4); 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging); 1 Stereo headphone/microphone combo jack; 1 HDMI 2.0b; 1 AC power
 Димензии  323 x 215 x 18 mm
 Тежина  1,13 kg
 Безбедност  Absolute persistence module, HP DriveLock and Automatic DriveLock
 Напојување  HP 45W adapter, 3-cell 53WHr Lithium-Ion Battery
Оперативен систем и дополнителен софтвер
 Оперативен систем  Windows 10 Professional 64-bit
 Боја  Silver
 Гаранција  3 години
Дополнителни услуги
 Инсталација на уредот ProMedia InstallPack

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP EliteBook 840 G9 (7X9C7AA...

64990.00 ден./€ 1059.33
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP ProBook 450 G9 (6S6Y9EA)

49990.00 ден./€ 814.83
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP 250 G9 (6S7B4EA)

26990.00 ден./€ 439.93
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.